En

تاریخچه

گروه خدمات همراه پرهام كه با نام تجارى "موبيرو" فعاليت می‌كند، در سال 1390آغاز به كار كرد و در حال حاضر به عنوان يكى از برترين شركت‌هاى فعال در عرصه ارائه خدمات ارزش افزوده مطرح است. موبيرو با پشتوانه تيمى جوان، خلاق، باپشتكار و اندیشمند، تبديل شدن به معتبرترين شركت ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه كشور را در چشم انداز خود دارد. يكى از مهمترين اهداف موبيرو ارائه خدمات يكپارچه، به‌روز و متنوع به تمامى مشتركين تلفن همراه در كشور است و در راستاى تحقق اين هدف، موبيرو تا به امروز موفق شده افتخار همكارى با هر دو اپراتور اصلى تلفن همراه كشور را در كارنامه خود ثبت كند.

اخذ گواهى نشر ديجيتال از مركز توسعه فناورى اطلاعات و رسانه هاى ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از دستاوردهایی بوده كه موبيرو را بيش از پيش به اهداف خود نزديك كرده است. به واسطه دريافت اين گواهى، موبيرو در زمره معدود سازمان‌هاى تامین كننده محتوا قرار دارد كه فرآيند تهيه و نشر محتواى آموزشى، فرهنگى و سرگرمى را مطابق با قوانين و مقررات جارى كشور پيش می‌برد.

خدمات ارزش افزوده

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه یا   Mobile Value added services دراصطلاح عام به تمامی خدمات غیر محوری مبتنی بر بستر موبایل گفته می‌شود. این خدمات با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات موجود یا همان ظرفیت ایجاد شده توسط اپراتورهای تلفن همراه در دسترس مشترکین قرار می‌گیرند. خدماتی از قبیل پیامک متنی، پیامک چند رسانه ای و اتصال به اینترنت از این دسته خدمات محسوب می‌شوند، البته با گذر زمان این خدمات در دسته خدمات محوری تلفن همراه قرار گرفته و تعریف خدمات ارزش افزوده اندکی تغییر کرده است. امروزه خدمات ارزش افزوده موبایل شامل بخش‌های متنوعی شده است:
  • خدمات OTT، یا خدمات چندرسانه ای صوتی و تصویری و یا پیام رسانی بر بستر اینترنت
  • خدمات مبتنی بر پیامک
  • خدمات اطلاع رسانی خبری، ورزشی، سرگرمی و...
  • خدمات مبتنی بر مکان
  • خدمات اطلاع رسانی تماس های از دست رفته و پیغام گیر صوتی
  • خدمات بازی های برخط
  • خدمات Live Streaming، یا دسترسی به محتوای صوتی و تصویری به صورت پخش زنده و به هنگام
  • خدمات تبلیغات موبایلی
  • و بسیاری خدمات دیگر
با پیشرفت فناوری تلفن همراه و در دسترس بودن اینترنت پهن باند همراه، هر روزه به فهرست این خدمات افزوده می‌شود و کیفیت و تنوع این خدمات تغییر کرده و به‌روزرسانی می‌شود.

ماموریت، چشم انداز و ارزش ها

موبیرو به دنبال ارائه راهکارهای یکپارچه موبایلی به مشترکین ایرانی برای بهره‌مندی بیشتر از تکنولوژی‌های موبایلی است. همچنین این مجموعه در نظر دارد تا به جایگاه بزرگترین ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در ایران دست یابد.

ما در این راه به خوبی آگاه هستیم که با ارزش ترین اندوخته، سرمایه انسانی است و به همین دلیل است که یکی از الویت‌ها، ارائه مسیر های شغلی هم راستا با استعدادها و توانایی‌های افراد تعیین شده است. این مسیر های شغلی به گونه ای طراحی شده که هم همکاران و هم کل مجموعه را در راستای نیل به چشم اندازمان توانمند سازد. ما خود را متعهد میدانیم که بهترین مسیر را برای شکوفایی توانایی‌های کارکنان فراهم آوریم.